Miško pajauta per 5 pojūčius

Delfinų terapijos centras pradeda įgyvendinti sveikatos tausojimo projektą „Miško pajauta per 5 pojūčius“


Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras 2018–2019 metais įgyvendins ŠMPF finansuojamą „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo KA1 konkurso projektą „Miško pajauta per 5 pojūčius“. Projekto metu bus aplankytos dvi mokymų bazės Estijoje ir Ispanijoje, kurios jau ilgą laiką puoselėja miško terapiją. Delfinų terapijos centro personalas mokysis, kaip harmoningai įsilieti į miško aplinką, įgis gamtos pajautos bazinių žinių ir orientacijos gamtoje. Projektui pasibaigus bus pristatyta nauja paslauga – išvyka į gamtą, skirta švietimo, verslo, medicinos ir kitų sektorių darbuotojams patiriantiems stresą darbo aplinkoje. Projekto tikslas – išmokti bei pritaikyti Lietuvai pigų, efektyvų ir lengvai kiekvienam prieinamą metodą, taikomą komandiniam ar asmeniniam tobulėjimui, siekiant suvaldyti išgyvenamą stresą per natūralių išteklių panaudojimą.


Projekto poreikį bei inovatyvių sprendimų paieškos reikmę rodo vis didėjantis gyvenimo ritmas. Šiandieninis žmogus – daug dirbantis, veikiamas didelio informacinio srauto, išgyvenantis nuolatinį skubėjimą, dažnai maitinasi netinkamai, patiria nepalankius aplinkos veiksnius. Visa tai lemia nuovargį ir stresą. Dažniausiai išgyvenamas stresas yra fiziologinė organizmo reakcija į dirgiklius kurie žmogų pasiekia per 5 pojūčius: regą, uoslę, klausą, lytėjimą ir skonį. Šiandieniniam žmogui industrinės pajautos gausa skatina organizmo gynybą nuo streso – t.y., atsiranda fiziologinis reaktyvumas.


Anot miško terapijos iniciatoriaus Lietuvoje V. Kabalino, „miško terapija yra atpalaiduojanti ir raminanti veikla, kuri įvairiapusiškai gerina fizinę bei psichologinę sveikatą. Tai lengva, nieko nekainuojanti veikla, kuria galite išmokti ir naudoti kasdieniame gyvenime. Jūs galite gauti daugybę gamtos teikiamų privalumų tiesiog apsilankę ramiuose gamtos kampeliuose ar miške. Daugiau laiko praleisdami gamtoje ir miške, sustiprinsite ir pagilinsite gamtos raminamąjį ir gydomąjį poveikį“.


Miško pajauta yra multisensorinė patirtis. Gamta suteikia mums sensorinių pojūčių, kurie yra gyvybiškai svarbūs augant ir besivystant žmogui. Mūsų smegenys tikisi išgirsti paukščių čiulbėjimą, lapų šlamėjimą, užuosti nuo jūros kylančios audros kvapą, stebėti medžių viršūnes ar krentančius lapus. Moksliškai įrodyta, kad laikas praleistas miške teigiamai veikia sveikatą. Miške mes kvėpuojame ne tik grynu deguonimi bet ir medžių bei augalų skleidžiamais aromatais bei eteriniais aliejais. Be šių aromatų mes taip pat kvėpuojame žemės, žolės ir gėlių kvapais, kurie turi teigiamą įtaką mūsų psichinei sveikatai. 


Pirmieji žmonės šimtus milijonų metų gyveno miškuose iš kur ir mes esame kilę. Nors mūsų visi genai vis dar yra pritaikyti gyventi darnoje su gamta, mūsų kūnai gyvena užimtoje, visada skubančioje, pilnoje įvairiausių stresinių veiksnių, modernioje civilizacijoje be jokio kontakto su mišku, žeme ir gamta. Kai leidžiame laiką miške, mes išsivaduojame nuo visų socialinių vaidmenų, nėra reikalo kam nors nuolaidžiauti, niekas tau neliepia nieko daryti ir netrukdo nepaliaujančiais skambučiais. Tai padeda įjungti visus savo pojūčius ir visu savo kūnu pajusti buvimą dabarties momente. Šie metodai padeda sulėtinti gyvenimo ritmą ir atsipalaiduoti. Tai atliekant komandoje puoselėjimas komandinis jausmas, atsipalaiduojama nuo streso, kartu, atsiranda glaudesnis tarpusavio ryšys, galima rasti kito asmens stiprybių, geriau pažinti nestresinėje aplinkoje, bendrauti be technologijų, o čia ir dabar, akis į akį. Projekto įgyvendinimui yra labai svarbi ir geografinė padėtis, todėl Lietuvos miškai, nacionaliniai parkai bei girios stebinantys savo grožiu ir žmogaus nepaliesta augmenija, puikiai tinka kasdieniams rūpesčiams pamiršti. Delfinų terapijos centro personalas siekia tapti miško pajautos gidais ir išmėginti išėjimą į mišką visais metų laikais. Taip pat bus parengtos metodinės gairės lietuvių kalba ir viešai prieinamos Lietuvos jūrų muziejaus tinklapyje.

 

programos-logotipas-melynas-jpg-formatu.jpg

 

Spausdinti
Informacija atnaujinta 2018-06-28 08:03

Apsilankyk

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS PASLAUGOS, KAINOS, NUOLAIDOS.
Atidaryti, atsisiųsti.

DELFINŲ PASIRODYMAS

SAUSIS–GEGUŽĖ, RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA, RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems 

7

10

Mokiniams*, studentams**, vaikams nuo 4-erių metų***, 
senatvės pensininkams****

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams*, studentams**, vaikams nuo 4-erių metų***,
 
senatvės pensininkams****

3

4.5

 

KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ  PASIRODYMAS            
SAULĖS ĮLANKOJE            

          GEGUŽĖ, RUGSĖJIS, SPALIS            

  BIRŽELIS, LIEPA, RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Visiems lankytojams nuo 4-erių metų

2

3

Bilietą su nuolaida į delfinariumą gali įsigyti:

1. * Mokiniai;
2.** Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai – Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniai; 
3. *** Vaikai nuo 4 metų amžiaus;
4. **** Senatvės pensijos amžiaus Europos Sąjungos valstybių ir Europos ekonominės erdvės valstybių asmenys;
5. Suaugę asmenys su negalia, kuriems nustatytas vidutinis neįgalumo lygis (II invalidumo grupė – 35 proc. darbingumo lygiui).

Bilietą organizuotoms lankytojų grupėms skirta kaina gali įsigyti:

1. Suaugę asmenys su negalia, kuriems nustatytas lengvas neįgalumo lygis (III invalidumo grupė – 50 proc. darbingumo lygiui) ;
2. Didesnės, nei 15 asmenų organizuotos lankytojų grupės.
 

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS

SAUSIS–GEGUŽĖ, RUGSĖJIS–GRUODIS

BIRŽELIS, LIEPA, RUGPJŪTIS

 

Eur

Eur

Suaugusiems

7

10

Mokiniams*, studentams**, vaikams nuo 6-erių metų***,
senatvės pensininkams****

3.5

5

Kainos grupėms daugiau nei 15 asmenų

Suaugusiems 

6

9

Mokiniams*, studentams**, vaikams nuo 6-erių metų***, 
senatvės pensininkams****

3

4.5

Bilietą su nuolaida į Akvariumą ir muziejaus ekspozicijas gali įsigyti:

1. * Mokiniai;
2. ** Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai – Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniai; Pateikę pažymėjimus. Studentai iš užsienio – pateikę ISIC;
3. *** Vaikai nuo 6-erių metų amžiaus;
4. **** Senatvės pensijos amžiaus Europos Sąjungos valstybių ir Europos ekonominės erdvės valstybių asmenys;
5. Nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai, kariai savanoriai;
6. Nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, ir Laisvės kovų dalyviai.

Bilietą organizuotoms lankytojų grupėms skirta kaina gali įsigyti:

1. Organizuotos lankytojų grupės, tik, kai grupėje daugiau nei 15 asmenų perkančių bilietus. 

Nemokamas bilietas suteikiamas:

1. Vaikams iki 4 metų amžiaus į delfinariumą (nepriskiriant atskiros vietos sėdėti); 

2. Vaikams iki 6 metų amžiaus į Akvariumą ir muziejaus eksozicijas;

3. Asmenims, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis (I invalidumo grupė - 20 proc. darbingumo lygiui), vaikai iki 18 m, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);

4. Asmenims, kuriems nustatytas vidutinis (II invalidumo grupė - 35 proc. darbingumo lygiui) arba lengvas (III invalidumo grupė - 50 proc. darbingumo lygiui) neįgalumo lygis (galioja apsilankymui akvariumo ir muziejaus ekspozicijose); Taikoma Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos piliečiams. 

5. Muziejaus kūrėjams, rėmėjams ir kitiems asmenims, pateikusiems specialius Muziejaus administracijos išduotus leidimus/kvietimus;

6. Visų Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojams, pateikusiems darbo pažymėjimus;

7. Vaikų grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos: vienas suaugęs – dešimt vaikų;  

8. Gidas, pateikęs galiojantį gido pažymėjimą; Nemokamas bilietas gidui išduodamas kasoje be teisės perduoti kitam asmeniui;

9. Našlaičiai ir vaikų globos namų auklėtiniai bei jų grupes lydintys asmenys (vienas suaugęs – 10 vaikų), iš anksto el. paštu ljm@muziejus.lt atsiuntę prašymą Lietuvos jūrų muziejaus direktorės vardu, kasoje pateikę originalų prašymą ir  grupės narių sąrašus bei statusą įrodančius dokumentus.


Fotografavimas ir filmavimas ameniniam naudojimui – nemokamas.


Bilietų įsigijimo ir naudojimo tvarka

 1. Muziejaus lankytojai įleidžiami tik Muziejaus darbo metu, įsigiję bilietus Muziejaus kasose ir internetu. Bilietų kasa uždaroma likus 30 min. iki Muziejaus darbo laiko pabaigos.
 2. Už bilietus ir kitas paslaugas atsiskaitoma apmokant grynaisiais pinigais, banko mokėjimo kortele, arba atsiskaitant Muziejaus elektroninės bilietų bei kitų prekių pardavimo ir  administravimo sistemoje www.ljm.lt. 
 3. Bilietai nėra rezervuojami telefonu ar el. paštu. Juos iš anksto galima įsigyti svetainėje www.ljm.lt.
 4. Lankytojas privalo saugoti bilietą viso lankymosi Muziejuje metu ir bet kuriuo metu paprašytas pateikti jį atsakingam Muziejaus darbuotojui.
 5. Muziejaus lankymo įkainiai ir nuolaidos Muziejaus lankymo bilietams tvirtinami atskiru direktoriaus įsakymu. Muziejus turi teisę taikyti specialias trumpalaikes nuolaidas (akcijas). Ši informacija skelbiama Muziejaus kasose, interneto svetainėje. Informacija taip pat teikiama telefonu.
 6. Lankytojui negalima gadinti, lankstyti, plėšyti, tepti arba kitaip pažeisti bilietą. Muziejus pasilieka teisę neįleisti lankytojų su pažeistais bilietais, kurių nuskaitymo sistema neatpažįsta.
 7. Asmenys, siekiantys įsigyti Muziejaus lankymo bilietą su nuolaida arba lankytis nemokamai, privalo pateikti Muziejaus kasos darbuotojui priklausymą tikslinei grupei, kuriai taikoma nuolaida, patvirtinantį dokumentą prieš įsigydami bilietą. Atsisakius pateikti atitinkamą dokumentą, nuolaida netaikoma. Bilietų tikrinimo ir / arba lankymosi Muziejuje metu lankytojas gali būti paprašytas pateikti atitinkamą dokumentą kartu su bilietu, kuriam suteikta nuolaida. Bilietai, parduoti su nuolaida,  galioja tik asmeniui, įsigijusiam bilietą, ir negali būti perduodami kitiems asmenims.
 8. Įsigyti bilietai atgal nepriimami ir už juos pinigai negrąžinami, išskyrus atvejus, kai paslaugos lankytojams negali būti suteiktos dėl Muziejaus kaltės.
 9. Bilietai nėra keičiami. Prašome isuplanuoti atvykimą, įvertinti persikėlimą keltu.
 10. Pinigai už bilietus negrąžinami nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėmis (CK 6.212 str.1 d.).
 11. Už pamestus, sugadintus arba dėl kitų priežasčių netinkamus naudoti bilietus pinigai negrąžinami.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS PASLAUGOS, KAINOS, NUOLAIDOS. Atidaryti, atsisiųsti.

LIEPA ir RUGPJŪTIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 11.30, 13.00, 15.00, 16.30

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 12.15, 14.00, 16.00


RUGSĖJIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–17.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.30 


SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–16.30


SAUSIS

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–16.30


VASARIS, KOVAS 

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


BALANDIS

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00


GEGUŽĖ

Nuo trečiadienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 15.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–17.00

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–17.00

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.30 


BIRŽELIS

Nuo antradienio iki sekmadienio

DELFINŲ PASIRODYMAI – 12.00, 14.00, 16.00

AKVARIUMAS IR MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS – 10.30–18.30

ETNOGRAFINĖ PAJŪRIO ŽVEJO SODYBA IR SENŲJŲ ŽVEJYBOS LAIVŲ AIKŠTELĖ – 10.30–18.30

KALIFORNINIAI JŪRŲ LIŪTAI SAULĖS ĮLANKOJE – 11.15, 13.00, 15.00


 

 

Lietuvos jūrų muziejus
Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

Lietuvos jūrų muziejus įsikūręs Smiltynėje, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Kuršių nerijos dalyje.
© OpenStreetMap contributors
https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.71624/21.10274&layers=N

zemelapis.jpg
Koordinatės: 55°43'01.0"N 21°06'02.6"E

Jeigu esate Klaipėdoje, Į Smiltynę iš Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) ar Naujosios perkėlos (Nemuno g. 8, Klaipėda) galite atvykti keltu. Persikėlus į Smiltynę iš Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/traukinuku (atstumas 1,8 km). Persikėlus į Smiltynę iš Naujosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejų galite pasiekti pėsčiomis/dviračiu/automobiliu (atstumas 7 km).

trumpasis_nr2_did.png

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt


Jeigu vykstate autobusu arba traukiniu, atstumą nuo Klaipėdos autobusų arba traukinių stoties galite įveikti pėsčiomis (2,2 km) arba viešuoju miesto transportu (8 autobusas). Išlipę Atgimimo stotelėje iki Senosios pesčiųjų perkėlos, esančios adresu Danės g.1, Klaipėda, nueisite pėsčiomis  arba nuvyksite pasinaudoję taksi paslaugomis (1,2 km).


Nuo Smiltynės perkėlos iki muziejaus galite atvykti keliais būdais:

 • Pėsčiomis, mėgaujantis Smiltynės gamta.
 • Kursuoja du traukinukai. Paslauga mokama (kaina – 1 Eur., informacija – 867039911, 867657334).

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

Paspaudę nuorodą, nurodykite savo vietą, adresą ir Jums bus parengtas maršrutas kaip atvykti į delfinariumą

eksplikacija_svetainei_koreguota.jpg