Linijos
Ežiažuvė Mikroplastus Krapštukedija

Susipažinkite su gyvūnų pasakojimais. Ir jau šiandien būkime atsakingi. Visi kartu galime veikti tikslingai ir taip labiau susidraugauti su gamta.

Distopija ar realybė? Kaip turime pakeisti kasdienį elgesį, kad ežiažuvė galėtų gintis savo spygliais ir po 30 metų?

Prisiartinkit prie ekrano ir atidžiai pažiūrėkite į mano akis – jose spindi mikroplastiko dalelės – jų vandenynuose jau gali būti apie 51 trilijoną, o tai 500 kartų daugiau nei žvaigždžių mūsų ir jūsų Galaktikoje. Daleles ir mes, ir žuvys praryjame, taip jos ne tik patenka į maisto grandinę, bet ir tatuiruoja mūsų organus. Kaip tai man kenkia? Vaizdas, kurį matau – taškuotas...  
Taškuotas vaizdas – ne tokia jau didelė bėda, lyginant su ausų krapštukais... Šaunu, kad jūsų tėvai išmokė higienos, tačiau paskaičiuokite, kiek yra dviausių žmonių? Kur vandenyno dugne mums dėti tokį milžinišką kiekį ausų krapštukų, juk jie greitai nesuyra... Jau nebepamenu tų laikų, kuomet aš, ar mano protėviai galėjome laisvai apsiginti savo dygliais. Dabar aplink apstu šiukšlių, į jas mes nuolat trankomės,  nejausdamos erdvės, vis už kažko užsikabiname, įstringame, pakimbame.
Apie taip mano mėgstamų dugno uolų lankymą galiu tik pasvajoti  – nebegaliu pasislėpti siauruose plyšiuose, nebegaliu apsiginti dygliu nuo mane puolančio... Liūdna ir tiek. Belieka dar kartą pakviesti jus susimąstyti. Apie ką? Pirmiausia – apie jus pačius, nes  mikroplastiko dalelės patenka ir ant jūsų stalo su maistu, su vandeniu,  jų jau randama net jūsų ekskrementuose. 

Keli faktai apie Ežiažuvę Mikroplastus Krapštukediją:

Kūno forma: ženkliai pakitusi, vietoje dyglių išdygę nevienodo dydžio plastiko krapštukai.
Judėjimas vandenyje: sunkiai orientuojasi erdvėje, dėl pakitusio kūno sudėtinga patekti į siaurus plyšius.
Išvaizda: aplipusi siera ir mikroplastiko dalelėmis, blokuojančiomis gyvybines funkcijas.

Mokslininkų komentaras:

Nors mikroplastiko dalelių poveikis žmogaus sveikatai kol kas mažai ištirtas, plastiko sudėtyje esantys įvairūs priedai, pavyzdžiui, stabilizatoriai ir antipirenai arba kiti galimai toksiški chemikalai, gali būti kenksmingi juos suvalgiusiems žmonėms ar gyvūnams.

Ežiažuvė Mikroplastus Krapštukedija