LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS METRAŠTIS „PO MUZIEJAUS BURĖMIS. MUZIEJININKŲ DARBAI IR ĮVYKIŲ KRONIKA“, 2018, Nr. 5

„Po muziejaus burėmis“ – tai Lietuvos jūrų muziejaus metraščio leidinys, kuriame publikuojami muziejaus darbuotojų straipsniai, istorinės apžvalgos, parodų pristatymai ir muziejininkų veiklos kronika, atspindintys muziejaus veiklą ir jūros kultūros paveldą.

Kviečiame skaityti čia.

 

„Po dešimtmetį trukusios rekonstrukcijos nekantraujame vėl sutikti visus savo lankytojus atnaujintose ekspozicijose, įvairove stebinančiame akvariume ir vieninteliame povandeniniame akrilo tunelyje Baltijos šalyse, naujose intriguojančiose laivybos istorijos ekspozicijose. Tikime, kad dešimtmetis įtempto darbo siekiant tapti moderniu ir pažangiausiais metodais dirbančiu jūros gamtos ir istorijos pažinimo centru nenuėjo veltui. Kviečiame tuo įsitikinti ir aplankyti mus!

O mes ir toliau nusiteikę augti ir tobulėti: rekonstrukcijos laukia muziejaus administracinis pastatas, muziejaus rinkinių saugyklos, rengiamas naujas, itin ambicingas projektas – eksperimentariumas ir Jūros paukščių bei žinduolių reabilitacijos centras. Greta didžiųjų darbų, nepamirštame ir apimtimi ne tokių įspūdingų, bet ne mažiau svarbių ir prasmingų darbų: laivybos istorijos ekspozicijų atnaujinimo, naujos etnografinės žvejo sodybos ekspozicijos kūrimo, laikinųjų parodų rengimo, naujų edukacinių programų kūrimo ir įgyvendinimo, lankytojų aptarnavimo sistemos tobulinimo, kruopštumo ir ypatingos atidos reikalaujančio muziejaus rinkinių aprašymo ir skaitmeninimo.

Šiais Valstybės šimtmečio metais didžiuojamės galėdami lankytojams pristatyti unikalią istorinę pirmojo Lietuvos Respublikos karo laivo „Prezidentas Smetona“ vėliavą. Lietuvos jūrų muziejus šios vėliavos dėka Valstybės šimtmečiui suteikia taip trūkstamą – jūrinės valstybės spalvą. Tarptautinę muziejų naktį – gegužės 19-ąją – pristatysime unikalų teatralizuotą istorijų ciklą „Pasivaikščiojimas su Prezidentu Antanu Smetona po Lietuvos laivybos istoriją“: pasakosime Lietuvos jūrinės valstybės istoriją tarpukariu, o siekiant platesnio laikmečio pažinimo, įtraukties ir betarpiškumo, muziejaus lankytojus kviesime tapti renginio dalyviais. Spalio pabaigoje muziejuje organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „Jūrinės valstybės sargyboje: Lietuvos karinis laivynas istorijos sūkuriuose“, sukviesianti diskusijai Estijos, Lenkijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos mokslininkus.

Šios istorinės trispalvės plazdėjimu pažymėti metai mums svarbūs ir kaip pasiruošimo Lietuvos jūrų muziejaus 40-mečiui metai: jau planuojami renginiai, rengiami leidiniai ir parodos. Muziejaus jubiliejus – proga mums visiems drauge peržiūrėti ir įvertinti muziejaus istorinę, ekonominę ir visuomeninę raidą, dabartinę situaciją bei ateities perspektyvas.“

Olga Žalienė,
Lietuvos jūrų muziejaus direktorė