Jeigu susidomėjote ir norite eksponuoti Lietuvos jūrų muziejaus parodą pas save
Susisiekite

n.sukyte@muziejus.lt, +370 698 37 299 

Linijos
Parodos keliauja
Nuo arkties iki antarkties

Lietuvos jūrų muziejaus mobilioje parodoje „Nuo Arkties iki Antarkties“ kūrybiškai apjungiamos esminės aktualios temos – klimatas, jo kaita ir žmogaus veiklos pasekmės gyvūnų ateičiai. Paroda supažindina lankytojus su jūrų gyvūnams pavojingais klimato kaitos pokyčiais, dėl kurių jau 2040 metais ledo Arktyje bus likę labai mažai ir mūsų Žemė nepajėgs atvėsinti vis kylančios temperatūros. Parodoje tie gyvūnai, kuriems ledas – būtina išgyvenimo sąlyga – jūrų vėplys, pingvinas, ruonis ir koralas. Parodoje eksponuojami šių trijų gyvūnų iškamšos bei kiti muziejaus gamtos rinkinio eksponatai (koralas). Gyvūnų iškamšos primena mums apie begalinį žmogaus norą pažinti, nes tiksliai pagaminta iškamša yra žinių šaltinis. Taip pat jos mena ne tokius senus laikus, kai gamtos muziejuose dominavo gyvūnų iškamšos. Šiandien gyvūnų iškamšos nepelnytai užmirštos, gajus mitas, kad gyvūnų iškamšoms jie yra žudomi, tačiau realybėje iškamšomis virsta gamtoje rasti kritę gyvūnai. Šios parodos lankytojams jie prabyla dar kitaip – stebėkite mus, nes po 100 metų mūsų galite nebesutikti...

Parodai eksponuoti reikalingas 20 m2 plotas. Parodos konstrukcija turi būti apeinama iš visų pusių. Atvežame, sumontuojame ir pasiimame parodą patys. Minimali eksponavimo trukmė – 1–2 mėnesiai.

Linkėjimai iš laivo

Nuo seniausių laikų laiškai keliavo ne tik sausuma, bet ir vandeniu. Dar antikos laikais pagrindinės upės ir Viduržemio jūra buvo pajungtos į Romos imperijos pašto sistemą. Pirmąjį transatlantinį laišką savo laive gabeno Kristupas Kolumbas. Europos tautoms pradėjus kitų žemynų kolonizaciją, jūros ir vandenynai tapo informacijos perdavimo terpe. Ji priminė sparčiai globalėjančio pasaulio kraujotakos sistemą, kurioje arterijas atstojo laivybos keliai, o eritrocitus ir jų nešamą deguonį – laiškus gabenantys laivai.

Lietuvos jūrų muziejaus filatelijos rinkinyje saugoma retų, su Lietuva susijusių laivų pašto eksponatų kolekcija. Jie pasakoja apie žmonių komunikaciją Kuršių mariose, Baltijos, Šiaurės ir Juodojoje jūrose, Atlanto vandenyne. Kviečiame apsilankyti!

Parodos konstrukcija yra sumontuojama iš 4 atskirų stendų ir yra apeinama iš visų pusių. Stendo aukštis – 1,6 m, plotis – 1 m. Reikalinga prieiga prie elektros. Parodą at vežame, sumontuojame, išmontuojame ir išvežame patys. Parodos eksponavimo minimali trukmė – 1 mėnuo.

Baltijos gelmių istorijos

Paroda keliauti pradės nuo 2024 05

Lietuvos jūriniuose vandenyse yra ne vienas nuskendęs laivas, kuris pasakoja praeities įvykius. Mes Jums papasakosime vieno jų – ELBING IX – istoriją. Kviečiame panirti drauge ir atskleisti Baltijoje slypintį jūrinį povandeninį kultūros paveldą.

Parodoje: Laivo ELBING IX varpas, laivo 3D modelis, naro parangos ir įrangos komplektas, archeologiniai radiniai iš Baltijos jūroje nuskendusio laivo, naro šalmas, laivo laikrodis, kompasas ir kalendorius, paveikslas ir atvirlaiškis su laivo ELBING IX atvaizdu, povandeninės Baltijos nuotraukos, Rimo Sakalausko sukurta vaizdo instaliacija.

Parodai eksponuoti reikalingas bent 50–60 m² plotas. Atvežame, sumontuojame ir pasiimame parodą patys. Minimali eksponavimo trukmė – 1–2 mėnesiai.