Šeštus metus vykdoma akcija
„Tau – ledai, jiems – delfinų pagalba“

Delfinų terapiją patirti galės dar daugiau vaikų – Lietuvos jūrų muziejus,  „Maxima“ ir Premia KPC kviečia prisidėti prie jau šeštus metus vykdomos socialinės iniciatyvos.

Specialiųjų poreikių turintiems vaikams bendravimas su delfinais nėra vien pramoga – ryšys su šiuo gyvūnu gali tapti gyvenimą keičiančia patirtimi. Daugybė tėvų dalijasi pasakojimais, kaip po delfinų asistuojamos terapijos pagerėjo emocinė, psichologinė ir net fizinė vaikų būklė.

Prekybos tinklas „Maxima“, kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumu, jau šeštą kartą kviečia prisidėti prie prasmingos iniciatyvos ir padovanoti unikalią delfinų terapiją dar 15-kai šeimų, auginančių atžalas su specialiaisiais poreikiais.

„Sūnus turėjo bendravimo problemų, ypač su bendraamžiais – jautėsi silpnesnis ir menkesnis už kitus, nepasitikėjo savimi, emociškai nuolat jausdavosi prastai. Bet jau po pirmosios delfinų terapijos savaitės jis  tapo linksmesnis, judresnis, labiau savimi pasitikintis. Su juo dirbęs specialistas įkvėpė berniuką susidomėti sportu – dabar sūnus kasdien sportuoja, fiziškai yra stipresnis, labiau savimi pasitikintis, geriau orientuojasi aplinkoje bei pats imasi iniciatyvos įvairiose veiklose. Ir nesustodamas pasakoja apie delfinus“, – šypsosi viena iš mamų, teigdama, kad dvi savaitės delfinų asistuojamos terapijos sūnui suteikė neįkainojamos patirties ir vilties visai šeimai. 

Kita šeima pasakoja, kad autizmo spektro sutrikimų turintis hiperaktyvus berniukas – beveik nekalbantis, nuolat kamuojamas pykčio priepuolių, po terapijos su delfinu tapo ramesnis ir švelnesnis, pykčio priepuoliai tapo retesni.

„Sūnus net pradėjo tarti naujus žodžius, ėmė labiau koncentruoti savo dėmesį, paprašius galima susitarti, kad atliktų užduotį. Pastebėjome, kad vaikas teigiamai reaguoja į delfinų skleidžiamus garsus, tad kaip nuraminimo priemonę dabar namuose pasitelkiame vaizdo įrašus su delfinais – juos stebėdamas ir girdėdamas, sūnus nurimsta ir reiškia teigiamas emocijas“, – sako mama. 

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras turi daugiau nei 20 metų patirtį, įgyvendinant bendravimo su delfinais užsiėmimus. Specialiai apmokyti gyvūnai bei profesionalūs treneriai padeda įvairaus amžiaus žmonėms su psichikos ir elgesio sutrikimais, apimančiais autizmo spektro, raidos, emocinius, neurologinius sutrikimus. 

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro vedėja prof. Brigita Kreivinienė pažymi, jog delfinų asistuojama terapija nėra alternatyva tradiciniam gydymui, tačiau gali jį efektyviai papildyti ir reikšmingai pagerinti vaikų savijautą – užmegztas ryšys su žaismingais, empatiškais jūrų žinduoliais gali ilgam teigiamai pagerinti užsisklendusių vaikų pasitikėjimą savimi bei supančiu pasauliu, saviraišką, fizinius ir bendravimo įgūdžius. 

Prisidėti prie šios neįkainojamos patirties vaikams su specialiaisiais poreikiais gali kiekvienas „Maximos“ pirkėjas. Akcijos „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ taisyklės labai paprastos – tereikia birželio 1 – rugpjūčio 31 d. „Maxima“ parduotuvėse įsigyti „Klasika“ ledų porcijomis, o rugsėjo mėnesį 15-ai šeimų bus padovanota delfinų terapija.

Alfonso Mažūno nuotrauka